Fuksiviikon aikataulu

 

Fuksiviikon aikataulu syksy 2017

Maanantai 28.8.

9:00-11.00   Tutkinto-ohjelmainfo ja tutorryhmiin jako, Sem 2, Biocity
11.00-12.00   Ruokailu
12.15-15.00   Tiedekunnan luennot, Natura
18.00-22.00   Pikniköintiä, huisin hauskoja tutustumisleikkejä ja mahtavaa tunnelmaa, Tuomiokirkkopuisto

 

Tiistai 29.8.

9.00-11.00   Hopsiin, moodleen ja nettiopsuun tutustuminen, ATK-luokka, Arcanum
11.00-12.00   Ruokailu
12.15-15.00   Tiedekunnan luennot, Natura
16.00->   Kyykkää Digittien (tietoteekkareiden) kanssa, jonka jälkeen kiltahuoneella kaikkea jännää ja höpöä

 

Keskiviikko 30.8.

9.00-10.00   Rehtorin kättely, Päärakennus
10.00-10.30   TYY:n kierros
10.30-11.45   TEK-luento
11.45-12.00   Ruokailu
12.00-13.00   Tiedekunnan luennot, Natura
13.15-14.45 Biotekniikan demo, sem 2 BioCity
14.45-16.00 Lautapelejä laitoksen henkilökunnan kanssa
18.00-22.00   Baarikierros, lähtö ThreeBeers
22.00-04.00   Pilttibileet

 

Torstai 31.8.

10.15-11.45   Laitoksen tervehdys, Alumnien puheenvuorot, Arc 1, Arcanum
12.00-13.00 YTHS:n esittely ja ruokailu
13.00-15.00   Ready, Study, Go -messut ja sivuainemessut
18.00-22.00   Nugetteihin tutustumista TYS:n kerhohuoneella
22.00-04.00   Fuksi- ja pilttibileet

 

Perjantai 1.9.

10.15-12.15   Elintarvikekehityksen demo, Arcanum
12.15-13.00   Opintoneuvojan info
13.00-14.00 Ruokailu
14.00-16.00   Kampuskierros ja pienryhmäkokoontuminen